dubisek

Dubísek

Milé maminky, jistě znáte ten pocit, kdy nevíte, co udělat dříve. Jestli mýt nádobí, uklízet, vařit, prát,…a Vaše děti, vždy plné energie, chtějí zabavit, potřebují něco dělat, aby se nenudily.

Jste unavená a nevíte jaký program každý den pro svá dítka vymyslet? Přijďte si odpočinout, přijít na jiné myšlenky a zároveň zabavit Vaše nejmenší. V T.J. Sokol Český Dub jsme otevřeli malý BABYCLUB Dubísek, ve kterém Vám nabízíme různé aktivity, od cvičení rodičů s dětmi ve věku od 15 měsíců do 4 let, po tančení, zpívání a malování. Hrajeme si a učíme se cvičit na nářadí nebo s jednoduchým náčiním. Jednou týdně také probíhá kroužek "Malíři" pro děti od 2 do 5 let, které rády kreslí, malují nebo něco tvoří. V dnešní uspěchané době je důležité, aby naše děti cítily, že teď jsme tu jenom pro ně, máme na ně čas a chceme se jim věnovat. Každý rok v prosinci máme ve cvičení Mikulášskou nadílku. Nechyběly ani Vánoční besídky, kde pod stromečkem našel každý malý Sokolík dáreček.

Cvičí ale i starší děti, předškoláci. Během cvičení předškoláků mohou zatím jejich maminky s mladšími sourozenci navštívit hernu v 1. patře sokolovny. Děti si tu vyhrají s malými kamarády a maminky si mohou zatím popovídat, občerstvit se a odpočinout od každodenního shonu. To je velmi důležité, protože dnešní maminky mají sice různé vymoženosti, nemusejí prát pleny atd, ale zase jsou na mnoho věcí úplně samy. Asi málokterý tatínek totiž přijde domů dříve než v 17 hodin a ještě v dobré náladě a plný síly. Když si v klubu s maminkami při kávě sdělujeme zážitky a problémy s výchovou našich nejmenších, postupně každá z nás zjistí, že většinu podobných problémů řešíme téměř všechny. A najednou máte pocit, že ty sdělené a sdílené starosti jsou náhle menší a člověku je hned líp:-) A až nám děti jednou vyrostou, ještě rády budeme vzpomínat na tyto „krásné“ starosti spojené s našimi nejmenšími.

Kromě cvičení a malování v rámci Dubísku pořádáme v sokolovně také výtvarné dílny pro veřejnost a podnikáme společné výlety s dětmi do okolí Českého Dubu.

Touto cestou děkujeme Tělocvičné jednotě Sokol Český Dub a sponzorům za finanční podporu a za hračky do naší herny.

Co říci závěrem?….krásně to řekl slavný jogín… „Dejte dětem to, z čeho budou bohaté celý život Dejte jim lásku, moudrost a výchovu. Nepotřebují drahé hračky, ale zájem a lásku.“ My, které jsme dětství prožily v Sokole, vidíme, co vše nám Sokol dal. Proto chceme myšlenky pospolitosti, soudržnosti a přátelských setkání pěstovat i u svých dětí. Je nám hezky pospolu, přijďte i vy mezi nás.

AKCE

2. 6.Dětský den